• Hedef Gümrük Müşavirliği

    Featured Img 1
  • Tüm Gümrük ve Mevzuat İşlemleri

    Featured Img 1
  • Müşavirlik Hizmetleri

    Featured Img 2

CE' etiketi yoksa OYUNCAK almayin

Gümrüklerde 22 ayda ele geçirilen kaçak oyuncak ve hediyelik esya miktari 2 milyon adedi asti. Çocuklarin gelisimine ve egitimine büyük katki sunan oyuncaklar dogru ellerden çikmadigi sürece ciddi tehlikelere yol açiyor. Sektörün çati örgütü OYDER Baskani Yakup Kireççi ise aileleri 'CE' etiketi konusunda uyariyor.

 

 

 

 

TAREKS SISTEMI ILE DENETLENIYOR

Türkiye pazarina legal yollar ile giris yapan tüm ürünlerin öncelikle Ekonomi Bakanligi’nin Tareks sistemi ile gerekli denetimlerden geçtigine de vurgu yapan Kireçci, bakanligin denetmenleri tarafindan gerekli incelemeler yapildiktan sonra olasi süphe halinde ürünlerin tekrardan gerekli testlere tabi tutuldugunu ve bu sistemden gerekli onay aldiktan sonra gümrükleme islemi baslatildigini söyledi.

 

450 MILYON DOLAR, YÜZDE 85’I ÇIN’DEN GELIYOR

Yurt disindan yaklasik 450 milyon dolarlik oyuncak ithalati yapildigini belirten Kireçci, tüm dünyada satilmakta olan oyuncaklarin yaklasik yüzde 81’inin Çin’de üretildigini, Amerika ve Avrupali büyük marklarin bile üretimlerini çogunlukla Çin’de bulundurdugunu ifade ederek, ‘’Malumunuz bu durum sadece oyuncak için degil hayatimiz içinde bulunan diger tüm sektörler içinde benzer durumdadir. Otomotiv, tekstil, elektronik gibi oyuncakta da ana üretim üssü Çin oldugundan; oyuncak ithalatinin yaklasik yüzde 85’i bu ülkeden yapilmaktadir. Siralamada daha sonra basta Avrupa ülkeleri ve sonrasinda Amerika gelmektedir.’’ dedi.

Haberleri Listele

Gerekli Belgeler


Gümrükçülük ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

Öneri ve Şikayetler


Öneri ve şikayetlerinizi buradaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz.

Faydalı Siteler


Gümrükçülük işlemleri ile ilgili işinize yarayacağını düşündüğümüz siteler burada...

Güncel Kurlar

Alış Satış
Dolar : 6.845 TL 6.8573 TL
Euro : 7.8021 TL 7.8162 TL

Genel Kur Tablosu için Tıklayınız